NEWSLETTER

Jesteś dzinnikarzem? Wybierz firmy z których chcesz
dostawać informacje prasową wprost na własną
skrzynke e-mail.
ZAPISZ SIĘ

WYSZUKAJ

Międzyzdroje na weekend

2016-05-09 13:15:31

Międzyzdroje to miasto położone w województwie zachodniopomorskim na wyspie Wolin nad Morzem Bałtyckim. Jedną z największych atrakcji turystycznych jest Promenada Gwiazd. Dłonie wybitnych artystów filmowych oraz teatralnych odciśnięte w mosiądzu robią ogromne wrażenie. Możemy również odwiedzić Gabinet Figur Woskowych i zobaczyć tam wiele postaci np. Shreka, Kleopatrę czy Beatę Tyszkiewicz.

Warto udać się na molo, które ma aż 395 metrów długości - pochodzi z XX wieku, a jego konstrukcja wiele razy została zniszczona przez Bałtyk, więc wybudowano je od nowa. Punkt widokowy „Góra Gosań” umożliwia podziwianie krajobrazu z ponad 90 metrów nad poziomem morza. Przy parku umiejscowiony jest domek stojący na dachu. Znajdują się w nim: kuchnia, salon, pokoje oraz łazienka. Wyposażenie przymocowane jest do sufitu. Budowla robi ogromne wrażenie. Dodatkową atrakcją jest nowy amfiteatr zbudowany na miejscu starego. Na wydzielonym odcinku plaży w kierunku wschodnim znajduje się przystań rybacka. Możemy spotkać tam kutry, przygotowujące się do wypłynięcia na głębokie wody lub powracające z połowów.

W Międzyzdrojach dawny dworzec uzyskał status osobowego przystanku. Warto zainteresować się obiektem będącym dawnym dworcem, a przede wszystkim drewnianą wiatą usytuowaną nad pierwszym peronem. Kolejną atrakcją jest wieżyczka meteorologiczna z roku 1870, która przetrwała dwie wojny światowe, a wewnątrz jej za szybami znajdują się cztery zegary, wskazujące czasy w Warszawie, Nowym Jorku, Tokio i Moskwie. Woliński Park Narodowy charakteryzuje się walorami krajobrazowymi, a szczególnie północny brzeg wyspy Wolin, który stanowi najwyższy w kraju klif. Lasy ze starodrzewami bukowymi to 75% powierzchni tego parku. Możemy zobaczyć w nim wiele gatunków ryb słodkowodnych i morskich, ssaków oraz ptaków.

Przy dużym szczęściu w wodach ujrzymy foki szare, a także morświny. W Wolińskim Parku Narodowym mamy okazję zobaczyć Zagrodę Pokazową Żubrów, która jest ogromną atrakcją dla turystów. Dodatkowo możemy dostrzec w niej sarny, dziki, bieliki czy puchacze. Park dysponuje Muzeum Przyrodniczym. Wystawy ukazują jak bardzo różnorodna jest przyroda występująca na terenie Wolińskiego Parku Narodowym. Ciekawe Muzeum Muszli i Minerałów oferuje do oglądania: kamienie, bursztyny, muszle. Osoby, które nie mają ochoty już zwiedzać lądu mogą wybrać inną formę rozrywki - czarter łodzi motorowych i obejrzeć wyspę od strony morza.

WSPÓŁPRACUJEMY z:

Zaufali nam: