NEWSLETTER

Jesteś dzinnikarzem? Wybierz firmy z których chcesz
dostawać informacje prasową wprost na własną
skrzynke e-mail.
ZAPISZ SIĘ

WYSZUKAJ

Jak zadbać o klimę przed sezonem?

2017-07-04 15:42:13

Najważniejszą dziedziną są regularne przeglądy. Przed sezonem właściwym jest zbadać stan układu chłodzącego i jeśli to niezbędne dodanie gazu chłodzącego. Trzeba mieć na względzie, że czynnik chłodzący jest jednocześnie przekaźnikiem oleju, dba o to, iż sprężarka klimatyzacji samochodowej jest prawidłowo zabezpieczana przed tarciem. Musimy poza tym zbadać poziom oleju i niejednokrotnie doprowadzić do odpowiedniego poziomu.

Często bywa tak, iż uruchamiając klimatyzację w pojeździe po zimie, zamiast ożywczego, zimnego powietrza odczuwamy brzydki zapach. Przyczyną takiego stanu rzeczy mogą być zanieczyszczenia znajdujące się w środku klimy. Brzydki zapach oświadczy o tym, że w klimatyzacji samochodowej zlokalizowane są grzyby i bakterie. Powinniśmy rozważyć zabieg ozonowania, który to likwiduje wszelkie drobnoustroje oraz odświeża cały pojazd oraz zabija przykry zapach, także zapach dymu papierosowego. Zawsze po dezynfekowaniu układu chłodzącego koniecznie trzeba zmienić kabinowy filtr powietrza.

Nieczyszczona autoklima kiedyś w końcu przysporzy zdecydowanie poważniejszych problemów. Zbyt mała ilość faktora chłodzącego i oleju w końcu doprowadzi do tego, że sprężarka klimatyzacji się zdegeneruje. W takim przypadku wskazana będzie naprawa, której nakład jest taki jak cena kilkunastu corocznych przeglądów autoklimy.

WSPÓŁPRACUJEMY z:

Zaufali nam: