NEWSLETTER

Jesteś dzinnikarzem? Wybierz firmy z których chcesz
dostawać informacje prasową wprost na własną
skrzynke e-mail.
ZAPISZ SIĘ

WYSZUKAJ

Jak zwiększyć trwałość domków drewnianych?

2016-04-18 16:48:48

Podstawowe zasady dbania o drewno

Domki drewniane należy przede wszystkim zabezpieczyć przed szkodnikami takimi jak korniki. Aby zrobić to skutecznie drewno należy zaimpregnować - należy to zrobić na drewnie, które jest suche, bowiem próba zaimpregnowania mokrych desek na pewno nie przyniesie pożądanego skutku. Malując drewno impregnatem należy zrobić to kilkakrotnie (najlepiej trzy –cztery razy), aby osiągnąć oczekiwany efekt.

Rzecz jasna, pomimo zaimpregnowania domku, należy go co jakiś czas umyć. Najłatwiej zauważyć, że domek powinien zostać wyczyszczony, jeśli po wielu dniach panującej wilgoci, czy opadów deszczu lub śniegu, drewno zaczyna szarzeć. W takiej sytuacji dobrze niezwłocznie rozpocząć jego czyszczenie środkami do tego przeznaczonymi, można również użyć wody ze zwykłym szarym mydłem. Kiedy powierzchnia domku wyschnie należy ponownie ją zaimpregnować.

Zapobieganie grzybom i pleśni

Inną rzeczą, o której warto pamiętać jest stosowanie środków przeciwgrzybicznych. Warto co jakiś czas użyć ich podczas czyszczenia domku. W przypadku kiedy działka jest mocno zacieniona dobrze robić to częściej, aby zapobiec pojawieniu się niechcianej pleśni i grzybów. Jeśli bowiem raz się pojawią mogą przynieść skutki bardzo trudne do usunięcia i spowodować, że dom będzie służył krócej, niż pierwotnie oczekiwano.

Olej lniany – warto spróbować


Na rynku dostępne są różnorodne oleje do drewna, których zadaniem jest zapobieganie pękaniu desek i ochrona przed pojawieniem się grzybów. Oczywiście dobrze z nich korzystać, warto jednak wypróbować również oleju lnianego. Ma on doskonałe właściwości impregnujące i, zgodnie z oczekiwaniami, chroni przed zgubnym działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych dzięki czemu zapobiega wilgoci, która ma działanie niszczące. Warto od samego początku dbać o drewniany domek, ponieważ tylko wtedy będzie on mógł posłużyć naprawdę długo.

WSPÓŁPRACUJEMY z:

Zaufali nam: