NEWSLETTER

Jesteś dzinnikarzem? Wybierz firmy z których chcesz
dostawać informacje prasową wprost na własną
skrzynke e-mail.
ZAPISZ SIĘ

WYSZUKAJ

Płyty warstwowe w nowowczesnym budownictwie

2017-07-28 12:51:36

Płyty warstwowe, jak nazwa określa, wytwarzane są z kilku warstw. Przeważnie są to tylko dwie warstwy ochronne,  a między nimi znajduje się element centralny czyli rdzeń. Rdzeń ma satysfakcjonujące właściwości izolacji od temperatur, a najczęściej jest on poliuretanowy, poliizocyjanurowy, styropianowy, bądź zbudowany z powszechnie znanej wełny mineralnej. Okładziny powstają albo metalowe, bądź niemetaliczne. Metaliczne charakteryzują się sztywnością,  ,a także małymi cenami.

Montaż płyt warstwowych będzie zyskiwał na popularności w polskim budownictwie dzięki własnym świetnym właściwościom. W szczególności chodzi tu o dobrą izolacyjność, którą otrzymać można akurat poprzez wdrożenie płyt. Z pewnością nakłady włożone w zamontowanie płyt warstwowych pozwolą na oszczędności w niesłychanie krótkim tempie . Żeby polepszyć rzeczone zalety stosuje się sporadycznie płyty, których trzon zbudowany jest z dwóch gatunków surowca. Ponad to podwyższyć właściwości ogniotrwałe stosuje się rdzenie przygotowane z typowej wełny mineralnej.

Nieustannie zwiększająca się dostępność tego elementu budowlanego wynika przede wszystkim z ponadprzeciętnej prosty użytkowania. To zasługa tego, dzięki temu, że są one wyjątkowo lekkie. Charakteryzuje je ponadto imponujące właściwości wibroizolacyjne. Producenci budowlani proponują także płyty warstwowe w licznych modelach kolorystycznych.

WSPÓŁPRACUJEMY z:

Zaufali nam: