NEWSLETTER

Jesteś dzinnikarzem? Wybierz firmy z których chcesz
dostawać informacje prasową wprost na własną
skrzynke e-mail.
ZAPISZ SIĘ

WYSZUKAJ

Płyty warstwowe w nowowczesnym budownictwie

2017-07-28 12:51:36

Płyty warstwowe wykorzystywane są jako materiał budowlany, m.in. do budowy wielkich sklepów czy olbrzymich fabryk. Cieszą się popularności na polskim rynku dzięki wielu zaletom.

Płyty warstwowe, jak nazwa określa, wytwarzane są z kilku warstw. Przeważnie są to tylko dwie warstwy ochronne,  a między nimi znajduje się element centralny czyli rdzeń. Rdzeń ma satysfakcjonujące właściwości izolacji od temperatur, a najczęściej jest on poliuretanowy, poliizocyjanurowy, styropianowy, bądź zbudowany z powszechnie znanej wełny mineralnej. Okładziny powstają albo metalowe, bądź niemetaliczne. Metaliczne charakteryzują się sztywnością,  ,a także małymi cenami.

Montaż płyt warstwowych będzie zyskiwał na popularności w polskim budownictwie dzięki własnym świetnym właściwościom. W szczególności chodzi tu o dobrą izolacyjność, którą otrzymać można akurat poprzez wdrożenie płyt. Z pewnością nakłady włożone w zamontowanie płyt warstwowych pozwolą na oszczędności w niesłychanie krótkim tempie . Żeby polepszyć rzeczone zalety stosuje się sporadycznie płyty, których trzon zbudowany jest z dwóch gatunków surowca. Ponad to podwyższyć właściwości ogniotrwałe stosuje się rdzenie przygotowane z typowej wełny mineralnej.

Nieustannie zwiększająca się dostępność tego elementu budowlanego wynika przede wszystkim z ponadprzeciętnej prosty użytkowania. To zasługa tego, dzięki temu, że są one wyjątkowo lekkie. Charakteryzuje je ponadto imponujące właściwości wibroizolacyjne. Producenci budowlani proponują także płyty warstwowe w licznych modelach kolorystycznych.

WSPÓŁPRACUJEMY z:

Zaufali nam: